ଏଜବାଷ୍ଟନରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ପଞ୍ଚମ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ମ୍ୟାଚରେ ଦୃଢ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା। ଦିନର ଖେଳ ଶେଷରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିଜୟଠାରୁ ମାତ୍ର 119 ରନ୍ ଦୂରରେ ଥିବାବେଳେ ଭାରତ ଜିତିବା ପାଇଁ 7 ୱିକେଟ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରିଥିଲା। ପୂର୍ବତନ ଦଳର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ରୋଧିତ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ଭାରତର ‘ଭୟ’ ଏବଂ ଖେଳର ‘ପ୍ରତିରକ୍ଷା’ ମନୋଭାବ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲା। ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହା ନିରାଶାଜନକ କାରଣ ସେମାନେ ବ୍ୟାଟିଂ ସହ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ମ୍ୟାଚରୁ ବାହାର କରିଥାନ୍ତେ। ସେମାନେ ଦୁଇଟି ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେମାନେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଥିଲେ, ସେମାନେ ଆଜି ଭୟଭୀତ ହୋଇଥିଲେ, ବିଶେଷ କରି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ

ସେମାନେ ବିପଦକୁ ନେଇପାରନ୍ତି

ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ରିସ୍କ ନେଇଥାନ୍ତେ। ଖେଳରେ ସେହି ସମୟରେ ରନ୍ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ଏବଂ ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ବହୁତ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ହୋଇଗଲେ, ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ୱିକେଟ୍ ହରାଇଲେ ଏବଂ ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟିଂ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ

ପିଟରସେନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ

ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କେଭିନ ପିଟରସେନ ତାଙ୍କ ରଣନୀତି ଉପରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ଅଧିନାୟକ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଢଙ୍ଗରେ ସଜାଇ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରିବା ସହଜ ହୋଇଛି। ପିଟରସେନ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଭାବୁ ନାହିଁ ଯେ ବୁମରାଙ୍କ ରଣନୀତି ଆଜି ଠିକ୍ ଥିଲା। ବଲ୍ର ଓଲଟା ସୁଇଙ୍ଗ୍ ସତ୍ତ୍, ଏହା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସହଜ କରିଥିଲା ​​କାରଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ କେଉଁ ଦିଗକୁ ଘୁଞ୍ଚିବେ ତାହା ବୁଝିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଥିଲା

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଯେତେବେଳେ ବଲ୍ 90 ମିଲିମିଟରରେ ଓଲଟା ସୁଇଙ୍ଗ୍ ହୁଏ, ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ବୋଲିଂ ଏଣ୍ଡ୍ ଏବଂ ଆଜି ସେମାନେ ଅତି ସହଜରେ ବୋଲିଂ ଏଣ୍ଡକୁ ଯାଇପାରିଲେ।” ପିଟରସେନ ଆଶା କରିଥିଲେ ଯେ ବୁମ୍ରା ପଞ୍ଚମରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ରଣନୀତି ଆପଣେଇବେ। ଏବଂ ଶେଷ ଦିନ

Leave a Reply

Your email address will not be published.